Isıcam S Serisi - Isıcam Sinerji

Isıcam Sistemleri S Serisi, (eski adıyla Isıcam Sinerji) Şişecam'ın Low-e kaplamalı yüksek ısı kontrolü sağlayan camları ile üretilen seridir.

  • Isıcam S sıradan çift camlarlaa kıyasladığınızda ısı kaybınızı % 50 azaltır ve yakıt masraflarınızı düşürür.
  • Güneş ısısından maksimum derecede yararlanmanızı sağlarken ortamınıza giren ışık geçirgenliğinden ödün vermez.
  • Pencerelerinizin önlerinin kışın soğuk olmasını önler ve cam buğulanmasını sıradan çift camlara kıyasla geciktirir.
  • Diğer çift camlara kıyasla Isıcam S için yaptığınız harcama, kışın sağlayacağınız yakıt tasarrufu ile size ortalama 1-2 yılda geri döner.

Güncel 2018 Isıcam S Serisi - Isıcam Sinerji fiyatlarına sayfanın sağındaki Isıcam Fiyat Listesi linkinden ulaşabilirsiniz.

Ek Özellikli Isıcam S Ürünleri:


Isıcam S 3+ Maksimum Yalıtım:

Isı yalıtımını en yüksek oranda sağlayan üçlü Isıcam sistemleridir. Diğer normal çift camlara göre 4 kat daha fazla ısı yalıtımı sağlar.

 

Isıcam S T Emniyet:

Emniyet sunan ısı kontrol kaplamalı Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam kullanılarak üretilir. Kırılması durumunda keskin olmayan ufak parçalara ayrılarak yaralanma riskini azalttığından emniyet camı olarak kullanılır. Yüksek ısı kontrolü niteliği ile yakıt tasarrufu sağlar.

 

Isıcam S L Emniyet + Güvenlik:

Emniyet ile Güvenliği aynı anda sunan Şişecam Lamine Cam ile Isı kontrolü sunan Şişecam Low-E Cam birlikte kullanılarak üretilen Isıcam sistemleri, camın kırılması halinde dağılmasını engelleyerek yaralanmaların önüne geçer aynı zamanda etkin bir yakıt tasarrufu sağlar.

 

Isıcam S AL Emniyet + Güvenlik + Gürültü Kontrolü:

Gürültü kontrolü sunan Şişecam Akustik Lamine Cam ile ısı kontrolü sağlayan Şişecam Low-E Cam'ın birlikte kullanılmasıyla üretilen Isıcam sistemleri, yakıt giderlerinden sağladığı tasarrufa ek olarak etkin bir ses yalıtımı da sağlayarak gürültü geçişlerini önemli derecede engellerken, Şişecam Lamine Cam’ın sağladığı güvenlik ve emniyet özelliğine de sahiptir.

 

Isıcam S R Renkli Cam ile Güneş Kontrolü:

Güneş kontrol özelliği sunan Şişecam Renkli Düzcam ile ısı kontrolü sağlayan Şişecam Low-E Cam kullanılarak üretilen Isıcam sistemleri, yakıt giderlerinden sağladığı tasarrufa ek olarak bina içine güneş ısısı girişini azaltır, güneşin rahatsız eden parlaklığını engeller ve klima kullanılan ortamlarda soğutma için harcanan enerji tüketimini, dolayısıyla soğutma masraflarını azaltır.

 

Isıcam S RF Reflektif Güneş Kontrolü:

Güneş kontrol özelliği sunan reflekte camlar Şişecam Tentesol ve Şişecam Tentesol Titanyum ile ısı kontrolü sağlayan Şişecam Low-E Cam kullanılarak üretilen Isıcam sistemleri, yakıt giderlerinden sağladığı tasarrufa ek olarak bina içine güneş ısısı girişini azaltır, güneşin rahatsız eden parlaklığını engeller ve klima kullanılan ortamlarda soğutma için harcanan enerji tüketimini dolayısıyla soğutma masraflarını azaltır. Reflekte özelliği sebebiyle ışığın fazla olduğu taraftan bakıldığında ayna görünümü yaratır. Kullanıldığı cam cepheli yapılarda görsellik sağlar.

 


Isıcam Performans Tablosu

Isıcam Kombinasyonları Gün Işığı
(EN 410)
Güneş Enerjisi
(EN 410)
Isı Geçirgenlik Katsayısı
(U Değeri) W/m²K
(EN 673)
Geçirgenlik
%
Dışa
Yansıtma
%
Toplam
Geçirgenlik
%
Gölgeleme
Katsayısı
Hava Argon
Sıradan Çift Cam 4+12+4 80 14 75 0,86 2,9 2,7
4+16+4 2,7 2,6
ISI KAYBINI 50% AZALTIR 4+12+4​ 79 12 56 0,64 1,6 1,3
4+16+4 1,3 1,1